Denne håndlavede pendel af reb skaber en behagelig atmosfære og bringer et strejf af boho-stil ind i dit hjem. Med sit moderne design og dobbelte åbne lampeskærm giver Osaka en legende belysning og skaber dansende skygger på dine vægge og loft. Osaka fås i tre farver. Så kan du vælge den perfekte farve, der passer til din indretningsstil.
Osaka har en diameter på 45,5 cm og en højde på 16 cm. Den samlede ophængshøjde på pendellamperne er 150 cm og kan nemt justeres. Den unikke lampeskærm er lavet af pap og fås i farverne neutral brun, sort og chokoladebrun.
Osaka har en E27-fatning og kan klare en effekt på op til 25 watt (lyskilde medfølger ikke). Afhængigt af den valgte lyskilde er pendellamperne dæmpbare ved hjælp af en ekstern lysdæmper (medfølger ikke). Er det det, du leder efter? Så tag et kig på vores vægmonterede lysdæmpere.
Til denne lampe skal du bruge en E27-pære. Du kan vælge mellem:
Eller se vores oversigt over alle E27-pærer.